10 Jahre / 10 lat / 10 years

PL

Obchodzę, a wy obejdźcie wraz ze mną jubileusz bloga.

Spotkamy się w

SprachCafé Polnisch
Schulzestr. 1
13187 Berlin

dojazd do stacji S-bahn Wollankstrasse

Piątek, 16 grudnia od godziny 19.

Zapraszam wszystkich autorów i czytelników bloga na jubileuszowe spotkanie poetyckie. Przybywajcie i przynieście ze sobą wiersze. Własne, przetłumaczone lub wybrane.

Mam też jeszcze jedną prośbę:

Napiszcie mi albo w komentarzach pod wpisami, albo prosto do mnie na maila, WhatsAppa, Telegrama, Signala lub Facebooka, coś o tym blogu, o naszej i waszej współpracy, o czasie, który minął. Ale komentarze wcale nie muszą być pochlebne. Jak chcecie, możecie napisać, że Adminka jest zarozumiałą zołzą i szarogęsi się Wam po wpisach.

Zbiorę te komentarze i w dniu jubileuszu – 22.12.22 o godzinie 22:22 umieszczę je we wpisie.

Bo tego właśnie dnia założyłam tego bloga. 22 grudnia 2012 roku.

Przypomnę tu, cóż to jest blog.

Jest to rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blog umożliwia archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie przez czytelników. W blogach najważniejszą funkcję komunikacyjną pełni tekst językowy, choć pojawiają się także materiały graficzne czy nagrania video.

Niegdyś blogi utożsamiano ze stronami osobistymi. Dziś jest to już nieaktualne, wciąż jednak jest to spersonalizowana strona internetowa: są tu narracje w pierwszej osobie, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora.

Ja jednak wyłamuję się trochę z tej reguły, bo od dawna (i nie jest to pierwsza próba tego rodzaju) tworzę tego bloga z grupą autorów. Nie jest to więc mój osobisty blog, to jest NASZ blog.

Nowy blog pojawił się więc 22.12.2012 roku i zaczynał się zdaniem: Jednak nie było wczoraj końca świata. Zaczynam zatem.

Pamiętacie w ogóle tę sprawę? Miał nastąpić koniec świata wg kalendarza Majów. Nie nastąpił, a ja zaczęłam. Byłam sama i miałam w zapasie około pięciu tekstów. Zanim je jednak wykorzystałam, pojawiła się pierwsza współautorka. Dziś jest ich ponad 300, płci wszelkiej, choć oczywiście niektóre te osoby już dawno odeszły.

Od 10 lat publikuję codziennie, a raczej co noc jeden wpis, który ukazuje się o godzinie 00:01.

Matematyka płata nam jakieś psikusy, bo w dniu jubileuszu będzie o kilka wpisów za dużo i nie wiem, jak to się stało. Jednakże, gdy spotkamy się w Sprachcafé będzie ich dokładnie tyle, ile powinno ich być: 3652 (10 lat po 365 wpisów plus 2 lata przestępne – 2016 i 2020).


D

Ich feiere das Jubiläum des Blogs, und Sie sollen mitfeiern.

Wir werden uns treffen in

SprachCafé Polnisch
Schulzestr. 1
13187 Berlin

Anfahrt: S-bahn Wollankstrasse

Freitag, 16. Dezember ab 19 Uhr.

Ich möchte alle Autoren und Blog-Leser zu einem Poesie-Jubiläumstreffen einladen. Kommt und bringt Ihre Gedichte mit. Eigene, Übersetzte oder Ausgewählte.

Ich habe noch eine weitere Bitte:

Schreibt mir entweder in den Kommentaren unter den Beiträgen oder direkt an mich per E-Mail, WhatsApp, Telegram, Signal oder Facebook etwas über diesen Blog, über unsere und eure Zusammenarbeit, über die Zeit, die vergangen ist. Eure Bemerkungen müssen nicht unbedingt schmeichelhaft sein. Wenn Sie wollen, können Sie schreiben, dass die Administratorin eine eingebildete Nervensäge ist und Sie wegen Ihrer Beiträge schikaniert.

Ich werde diese Kommentare sammeln und in einem Eintrag am Jahrestag – 22.12.22 um 22:22 – veröffentlichen.

Weil ich genau an diesem Tag, am 22. Dezember 2012 diesen Blog gegründet habe.

2 thoughts on “10 Jahre / 10 lat / 10 years

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.