I Bóg stworzył kobietę

Tabor Regresywny

Bóg stworzył kobietę, by była mężczyźnie pomocą. Wokół tej sprawy narosło wiele nieporozumień. Najwyższy czas sprawę wyjaśnić.

W pierwszej kolejności chodziło o jabłko. Gdyby nie pomoc kobiety mężczyźni do dziś by się zastanawiali, zerwać czy nie zerwać. A tak, dzięki kobiecie, mamy sprawę za sobą i dumnie kroczymy drogą postępu cywilizacyjnego, nie zdając sobie sprawy, że bez pomocy kobiet już dawno byśmy spoczęli na laurach.

Wymyśl coś, bo już nie mam siły nosić tych tobołków. I mężczyzna wymyślił koło.

Kolumb szybko by zawrócił i nie odkrył Ameryki gdyby nie awantura w domu.

Dziś, gdy widać wyraźnie, że nauka służy technice, a technika służy miernotom do inwigilowania, manipulowania i w końcu, okradania nas w majestacie prawa, czas na radykalną zmianę.

Coś mi są zdaje, że bez pomocy kobiet, bez ich determinacji a może i zbawiennej niefrasobliwości nie wyjdziemy z tej matni. Pozostanie nam tylko odpowiedzieć sobie na pytanie – po co nam to było?

Ogłoszenie:

Zatrudnię cztery kobiety, młode w każdym wieku.
Wynagrodzenie: 50% tego, co znajdziemy w drodze (bez szukania) + 50% tego, co ludzie dadzą (bez proszenia).

Chodzi o to, że Idea Marszu dla Odry w celu przyznania rzece osobowości prawnej jest bardzo konkretna, ale mogą wystąpić trudności. Nad organami wymiaru sprawiedliwości „Baratarii” ciąży klątwa, co czyni je niezdatnymi do użycia. Widać to gołym okiem.


Tak się złożyło, że Ewa Maria znalazła trzy pesos kubańskie i tradycyjnie przeznaczyła je dla mnie na honorarium autorskie Czując się odpowiedzialny za klątwę która wisi nad organami (Marek Włodarczak Klątwa) postanowiłem przeznaczyć to honorarium na realizację celów Marszu dla Odry.

Banknot o nominale trzy pesos kubańskie nie przedstawia jakiejś istotnej wartości nominalnej, ale ma potencjalną wartość magiczną. No i właśnie tę wartość magiczną chciałem przeznaczyć na cele marszu. Dobrze by było jeszcze podnieść tę wartość magiczną. Na notowania walut można wpłynąć spekulacjami. Podobnie jest z wartościami magicznymi, też można je podnosić spekulacjami.

Umówiliśmy się z Ewą Marią, że przekazanie honorarium nastąpi na jednym z mostów na Odrze między Brandenburgią a Ziemią Lubuską. By jeszcze bardziej podkręcić wartość, chciałbym tam przywędrować Taborem Regresywnym. Obecnie na Tabor Regresywny składają się trzy wozy. Sam ich nie uciągnę. I właśnie po to chcę zatrudnić cztery kobiety młode w każdym wieku. Zakwaterowanie po dwie w każdym wozie. WC, prysznic i kuchnia polowa jadą z nami. A przy sprzyjających wiatrach będzie się działo.


PS od Adminki:

Pierwsze enuncjacje na temat tego, co to jest Tabor Regresywny znalazły się na tym blogu TU. Zainteresowanych zachęcam jednak do poczytania – kolejno lub na chybił trafił – również innych wpisów Marka Włodarczaka, który wytępuje tu również jako właśnie Tabor Regresywny. Są więc dwa tabory – tabor ksywka i tabor wozy-łodzie, wędrujące po Europie, a poruszane siłą mięśni człowieka, często samego Marka. Ale są też i inne osoby, które prowadziły tabor z domu w świat i ze świata do domu.

3 thoughts on “I Bóg stworzył kobietę

 1. ali – dzisiaj na rencie w turcji;
  prowadził kiosk na emsi (emstalerplatz);
  oficjalnie miał jedna kobiete (zone), ale zatrudniał cztery;
  no, ale i dbał o wszystkie
  (łacznie siedemnascie dzieci
  – a jak sam mowił, co do tuzina to nie ma watpliwosci,
  ze to jego własne);
  czyli roznie jest z tym adamami i ewami – lol

 2. Kobieta w Biblii…
  Ja obecnie na wszystko patrzę przez pryzmat tradycji australijskich Aborygenów – za kilka miesięcy będziemy mieli w Australii referendum – czy zagwarantować Aborygenom w konstytucji specjalne prawa.
  A więc – kuszenie Ewy przez węża – Aborygeni – mężczyźni uznali to za całkowity absurd, wiadomo, że każdy zjadłby węża a jabłko wyrzucił.
  “… mężczyzna wymyślił koło – nie w Australii w ciągu 40,000 a może 60,000 lat gdy jeszcze nie miała nazwy. Aborygeni pędzili żywot koczowniczy i potrafili podróżować bez zbędnego bagażu.

 3. Bardzo lekki, łatwy i przyjemny wpis Pana Marka wprowadził mnie od rana w bardzo dobry nastrój, ale też zasmucił w refleksji, że jednak tak w realu, gdyby nie to nieustające blokowanie kobiet przez mężczyzn w wielu ważnych decyzjach od zarania czasów, miałybyśmy więcej szans na rzeczywistą pomoc światu, bo poprzez blokowanie Was mężczyzn, w najpodlejszych czynach: wojny, agresja, gwałty, niszczenie świata w różnych możliwych opcjach.
  A wszystko to stało się przez tę uwodzicielską rolę “kobiet młodych w każdym wieku”. Na przyklad, po cholerę ta pusta Ewa wygłupiła się z tym jabłkiem w raju? I do tego jeszcze wzięła sobie na pośrednika wrednego węża? Byle postawić tylko na swoim?
  Nie przewidziała jednak wtedy, że tą papierówką, zwali na świat z jednej strony dużo prężnych, męskich mądrych głów, ale też i tych w przeważającej ilości, żarłocznych władzy, tej najgroźniejszej dla wszystkiego co istnieje, trucizny!

  A tak mogło być fajnie w tym raju!!! Może temperaturka zostałaby taka fajna do 25-27 stopni? I też “bio” wszędzie, bo tak z natury samej? Itp. Itd?
  Ach, ach wogóle ten raj…
  A tak? Ewa jest winna tym słynnym uwiedzeniem jego utraty, bo Adam (jak naogół w tej kwestii), wogóle się nie opierał!
  No i oczywiście w dalszym rozwoju tej historii, facetom odbiło od razu, gdyż dostając to jabłko, zagarnęli sobie od razu dużo za dużo, czego ona już niestety nie przewidziała.
  A więc znane powiedzenie “daj takiemu palec, to zeżre ci z jabłkiem cąłą rękę” ciągle się potwierdza.
  Pozdrawiam
  🤣🤣🤣

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.