Hymn o perle

Jest Wielki Post, warto więc oddać się przemyśleniom, nie tyle może ściśle religijnym, ile tym szerszym, o życiu i o tym, co w życiu jest warte, a co jest tylko marnością nad marnościami.

Zbigniew Milewicz przysłał mi tę opowieść zamiast kwiatka na Dzień Kobiet. Publikuję ją tu akurat dzisiaj, bo 17 marca 2021 roku została ona w tej wersji po raz pierwszy umieszczona na youtubie.

Denise Fleming 2014

Hymn o Perle Apokryf

Paul Kieniewicz w filmiku Hymn o Perle opowiada historię podróży bohatera w poszukiwaniu wielkiego skarbu, jego zmagań, osiągnięcia zadania i jego podróży do domu. Poemat znajduje się w apokryficznych Dziejach Tomasza. Nie należy on wyłącznie do Chrześcijaństwa. Jest to uniwersalna przypowieść o naszym zstąpieniu z królestwa niebieskiego na świat, naszych próbach na świecie, przebudzeniu do naszego zadania i o naszym powrocie do Królestwa.
Paul Kieniewicz, tłumacz i redaktor Ewangelii Filipa prowadzi dyskusję.

3 thoughts on “Hymn o perle

  1. Oto, jak skromna prywatna laurka nabiera publicznego znaczenia🙂Dziekuje Ewuniu za pamiec💚

  2. Dziękuję za ten artykuł. Wysłuchałam Pana Kieniewicza.( tej historii nie znałam) Aż niemożliwe, że podajesz film, bo, to jak, na zamówienie mojego umysłu. Sama tego nie rozumiem. Akurat czytam o Deisy , przypominam sobie historię Stokrotki czyli ostatniej księżnej Zamku Książ, której biżuterii ( pereł) nie odnaleziono do dziś. To niesamowita historia z którą łączą się wierzenia, że osoba obdarowana perłami nigdy nie zazna szczęścia. Pięć lat termu spędziłam ponad tydzień w Zamku Książ, rozmawiałam wówczas z 101 letnim bywalcem Zamku ( bliscy znajomi) Poznałam historię księżniczki i dotykałam oryginalnych zdjęć. Całą historię pobytu opisałam w ostatniej powieści. Kamienie, nie tylko te szlachetne, również perły czy koral kodują energię. Cudnie na temat kamienia wypowiada się W. Szymborska w wierszu ROZMOWA Z KAMIENIEM. Coś w tym jest, skoro kamień przy komputerze ogranicza o 70 % fale energ. magn. Powiem tak: nawet poprzez kamienie przenika duchowa energia. Jak powiedział Witkacy cyt. ” “Ostateczna prawda, że nic nie jest tym, czym być powinno” . Sam pan Paul mówi, że są na świecie siły, które nie lubią ludzi duchowych i uniemożliwiają przebudzenie. Ja nie wierzę, ja wiem, że jesteśmy istotami duchowymi.

  3. Przepraszam bardzo, że pozwalam sobie, w tym komentarzu przemycić ważną dla wielu z nas akcję. W jedności siła…
    Otrzymałam dziś, może się przydać.

    “Międzynarodowy Trybunał Karny właśnie wydał nakaz aresztowania Władimira Putina. To może być przełom! Sprawmy, że Putin stanie przed sądem i odpowie za swoje zbrodnie. Pomóż nagłośnić ten apel!” – https://secure.avaaz.org/campaign/pl/prosecute_putin_loc_rb/?wh

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.